Totem Śrem zagra charytatywnie z Futsal Kościan

Już w najbliższą niedzielę, 12 listopada rozegrany zostanie mecz charytatywny, w którym Futsal Kościan zmierzy się z ekipą Totem Śrem.

Pojedynek pomiędzy wielokrotnym mistrzem Śremskiej Ligi Halowej, a obecnym mistrzem Kościańskiej Ligi Futsali – ekipą Totem Śrem, a trzecioligowym Futsal Kościan rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie.

Będzie on miał charakter charytatywny, bowiem piłkarze obu ekip zagrają z myślą o chorym chłopcu. Mowa o 4-letnim Wiktorze Ratajczaku z Kościana, który od 2021 roku zmaga się ze ze złośliwym nowotworem wątroby i potrzebuje pomocy.

Hepatoblastoma, bo tak nazywa się ten nowotwór, który „dopadł” chłopczyka, jest ciężką do wyleczenia, podstępną i wyniszczającą organizm chorobą. Wiktorek aktualnie przebywa w Boston Children’s Hospital, który jako jedyny podjął się leczenia. Wiktor przeszedł jak dotąd 35 cykli chemioterapii, 7 operacji, kilka biopsji, niezliczoną ilość całkowitych znieczuleń koniecznych do przeprowadzenia badań obrazowych. Z płuc chłopca usunięto prawie 40 guzów, zoperowano drogi żółciowe, przeszedł przeszczep wątroby (w Polsce). Niestety szpital, w którym przebywa, który daje nadzieję na wyleczenie generuje ogromne koszty.

Podczas meczu przeprowadzona zostanie zbiórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *