Triumf ChampionMan Duathlon Czempiń na Gali Polskiego Związku Triathlonu

W minioną sobotę, tj. 20 stycznia 2024 roku, miała miejsce uroczysta Gala Polskiego Związku Triathlonu, poświęcona podsumowaniu osiągnięć z roku 2023. Wydarzenie to odbyło się w stolicy Polski, Warszawie, gromadząc zarówno zawodników, trenerów, jak i pasjonatów tej dyscypliny.

Podczas Gali wręczono szereg prestiżowych nagród, w tym wyróżnienia dla najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych grupach wiekowych według rankingu Polskiego Związku Triathlonu. Ponadto uhonorowano także najlepszego zawodnika roku, wybitnego trenera oraz organizatora najlepszej imprezy.

Triumf ChampionMan Duathlon Czempiń na Gali Polskiego Związku Triathlonu
Triumf ChampionMan Duathlon Czempiń na Gali Polskiego Związku Triathlonu

Drugi rok z rzędu tytuł najlepszej imprezy przypadł Championman Duathlon Czempiń.

Decyzje dotyczące nagród podjęto w wyniku demokratycznego głosowania, w którym kluczową rolę odegrali nie tylko sami zawodnicy, lecz również organizatorzy, trenerzy i kibice. W specjalnie przygotowanym formularzu uczestnicy mieli możliwość wybrania spośród 36 imprez objętych systemem licencyjnym Polskiego Związku Triathlonu. W konkurencji brały udział wydarzenia takie jak Ironman Gdynia, Ironman Warszawa, Triathlon Sieraków, Triathlon Malbork, Triathlon Susz, a także cała seria Iron Garmin Triathlon.

Sukces ChampionMan Duathlon Czempiń stanowi dowód na nieustające zaangażowanie wszystkich związanych z organizacją zawodów oraz na wysoką jakość i popularność tej imprezy wśród zawodników. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza wyjątkowe miejsce czempińskiego duathlonu w polskim multisporcie.

Organizator, Piotr Lisiecki, wyraził dumę z możliwości oddania czegoś swojemu rodzinnemu miastu.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy oddać coś naszemu rodzinnemu miastu. Poprzez spełnienie swoich marzeń oddajemy coś lokalnej  społeczności i pokazujemy, że w takim małym mieście można zrobić rzecz fanatyczną na skalę Polski, Europy . Większe imprezy duathlonowe odbywają się tylko w kilku miejscach na Świecie min w Anglii w Londynie czy w Malezji.

Organizator, Piotr Lisiecki

Czempiń, rozwijając dynamicznie swoją flagową imprezę sportową, równocześnie inwestuje w rozbudowę infrastruktury sportowej. Ostatnie inwestycje obejmują nowoczesną odkrytą pływalnię oraz halę sportową przy szkole podstawowej. Te działania nie tylko podnoszą jakość życia mieszkańców, ale także przyczyniają się do promocji zdrowego stylu życia i aktywności sportowej w regionie. Dzięki nowym obiektom, Czempiń staje się atrakcyjnym miejscem dla organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych, w tym prestiżowych zawodów, takich jak ChampionMan Duathlon Czempiń.

Obecnie trwają zapisy na tegoroczną edycję, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 roku. W ramach imprezy planowane są Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim (10 km biegu – 60 km rowerem – 10 km biegu), a także zawody na dystansie sprint (5-20-2,5) oraz specjalne zawody duathlonowe dla dzieci – Coocodrillo Championkids Duathlon Czempiń. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.duathlonczempin.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *