Sprzed 23 lat – pamiątkowe zdjęcie na kościańskim rynku

Rynek w Kościanie we wtorek (3 października) zapełnił się! Dzieci i młodzież zebrali się by razem stanąć do pamiątkowego zdjęcia, które miało odwoływać się do podobnej fotografii zrobionej 23 lata wcześniej. Czy udało im się odwzorować zdjęcie?

Kościański rynek został prawdopodobnie wypełniony przez ponad dwa tysiące młodych ludzi. Dokładna liczba zostanie podana przy tworzeniu pamiątkowej publikacji, która ma zostać dostarczona wszystkim uczestnikom. 

Cały projekt został przygotowany przez Urząd Miejski. Nawiązuje on do fotografii z roku 2000, którą wykonano na rynku podczas obchodów 600-lecia odnowienia praw miejskich Kościana. Pamiątkowe zdjęcie mieszkańców Kościana z podnośnika o wysokości 27 metrów zostało wówczas wykonane przez Andrzeja P. Florkowskiego – artystę z Kościana, a także profesora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Reprodukcję zdjęcia wykonano tym razem z drona we współpracy z lokalną firmą fotograficzną.

Myślę, że warto co kilkadziesiąt lat ponawiać ten pomysł. Dokumentujemy w ten sposób zachodzące zmiany i tworzymy dokument dla przyszłych pokoleń, a dla uczestników sympatyczną pamiątkę z okresu dzieciństwa lub młodości

– podkreślił burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Jak już zostało wspomniane ma powstać pamiątkowa publikacja z nazwiskami wszystkich osób, które wyraziły chęć uczestnictwa w projekcie i wzięły udział w zdjęciu, a także krótki film z perspektywy drona i naziemnych kamer. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *