24 – godzinny bieg dla Madzi ze Śmigla

Pomaganie- ważna rzecz! Świadomy jest tego Dominik Wolff, który w sobotę (30 września) biegł przez dobę na rzecz zbierania pieniędzy na leczenie Madzi. Również istnieje możliwość przyłączenia się do akcji i przekazania darowizny.

Kim jest Magda?

Dwuletnia mieszkanka Śmigla, która od narodzin musi zmagać się z ciężkimi chorobami. Zdiagnozowano u niej m.in.: zespół Westa, zespół Downa, skrajne obniżone napięcie mięśniowe oraz wyjątkowo rzadką mutację HNRNPH2-NDD. To bardzo rzadka sytuacja, ponieważ na tę mutację wraz z Zespołem Downa cierpi tylko dwoje dzieci na świecie, a jednym z nich jest Magda.

Poprzedni rok

To nie pierwszy raz kiedy Dominik Wolff biegnie dla Madzi. Poprzedniego roku w porze jesiennej biegł 10 maratonów, dzień po dniu. Tym razem postanowił podnieść poprzeczkę i zorganizował całodobowy bieg. 

24-godziny w biegu!

Bieg odbywał się na podobnych zasadach jak w ubiegłym roku. Każdy mógł dołączyć do biegu i przebiec dowolny dystans lub przejechać wybraną liczbę kilometrów.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godz. 12:00 na Placu Wolności w Kościanie. Następnie biegacz ruszył w kierunku parku, gdzie przewidziano większość trasy. Po upływie czterech godzin Dominik Wolff ustawił azymut w stronę stadionu w Śmiglu, na którym miał biec przez ok. 10 godzin. Po tym czasie pobiegł do Leszna. Był to długi i wymagający bieg, ale w słusznej sprawie. 

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w biegu, ale chcą wesprzeć akcję na rzecz rehabilitacji Magdy, mogą wpłacić swój datek na stronę: 

https://www.siepomaga.pl/24h-bieg-dla-madzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *