Wiara w sercu młodzieży – relacja z Dnia Wspólnot Młodzieżowych w Śremie

Wesołe twarze, dłonie złożone do modlitwy i pieśni religijne. Tak świętowali młodzi ludzie z całej Wielkopolski V Archidiecezjalny Dzień Wspólnot Młodzieżowych, który odbył się w miniony weekend w parafii pw. bł. Michała Kozala w Śremie.

Spotkanie modlitewne młodzieży odbyło się w sobotę, 16 września w parafii pw. bł. Michała Kozala w Śremie. V Archidiecezjalny Dzień Wspólnot Młodzieżowych rozpoczął się od rejestracji uczestników i małego poczęstunku. Młodzież w oczekiwaniu na następny punkt programu miała szansę zaczerpnąć nieco profilaktyki, bowiem Towarzystwo Śremskich Amazonek chętnie podzieliło się cennymi informacjami na temat raka piersi.

Fot. W. Kaptur

Następnie wszystkich uczestników zaproszono na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Poprowadził ją ks. Filip Byczyński, a o muzyczną część zadbał zespół Fatimes z Krobi. Każdy, kto tylko odczuwał taką potrzebę mógł pójść do spowiedzi. Zaprezentowano również wspólnoty z całej Wielkopolski, m.in. z Gostynia, Poznania i Szamotuł. Młodzi ludzie z pasją i dumą opowiadali o swoich parafiach. Wielu z nich z dumą prezentowało parafialne bluzy i koszulki.

Fot. W. Kaptur

Wielkie poruszenie wywołało wejście na scenę „Księdza z osiedla”. Ks. Rafał Główczyński należy do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów i ma swój kanał na znanym serwisie internetowym – stąd jest szeroko znany wśród młodzieży. Każdy z uśmiechem próbował odwzorować taneczne ruchy księdza. Po muzyce przyszedł czas na trochę poważniejsze tematy. Wszyscy rozsiedli się wokół sceny i uważnie słuchali tego, co ma do przekazania im ks. Rafał.

ks. Rafał Główczyński/ fot. W. Kaptur

Po konferencji przyszedł czas na uroczystą mszę św., którą poprowadził ks. Jan Glapiak, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Ponownie pojawił się także zespół Fatimes. Po mszy nadeszła pora na kolację i rekreację. O godz. 19.00 młodzież zabawiał zespół Muode Koty.

Wydarzenie zakończono Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Apelem Jasnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *