Szkoła w Czempiniu doczeka się nowej sali gimnastycznej. Umowa już została podpisana

Projekt obejmuje kompleksową budowę hali sportowej, w tym jej część sportową, zaplecze socjalno-szatniowe, łącznik i niezbędną infrastrukturę.

Sala sportowa, o wymiarach 13 m x 24 m, zostanie zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Czempiniu. Połączenie z nim łącznikiem ułatwi płynną komunikację bez konieczności opuszczania terenu szkolnego. Obiekt zostanie wyposażony w boiska do różnych dyscyplin sportowych, takie jak halowa piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka i minihokej, a nawierzchnia boiska będzie wykonana z poliuretanu.

Zaplecze sanitarno-szatniowe o powierzchni około 100 m2 zostanie podzielone na oddzielne strefy dla chłopców i dziewcząt. Hala będzie także wyposażona w instalację wentylacji i klimatyzacji, co zapewni komfort użytkownikom. Planowane prace obejmują także montaż paneli fotowoltaicznych na dachu istniejącego budynku szkoły oraz instalację centralnego ogrzewania i monitoringu.

Sala Sportowa Czempiń Podpisanie Umowy
Do podpisania umowy z wykonawcą doszło 23 stycznia / fot. UM Czempiń

Całkowita wartość inwestycji to ponad 2,8 miliona złotych, z dofinansowaniem w wysokości ponad 1,8 miliona złotych. Projekt otrzymał wsparcie finansowe z budżetu państwa, specjalnie przeznaczonego na budowę obiektów sportowych, w ramach Programu Olimpia.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec roku 2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *