Kościaniacy z ogromnym sercem włączyli się w 32. Finał WOŚP

Kościański sztab WOŚP opublikował już pierwsze obliczenia. Dotąd do puszek wrzucono ponad 135 tysięcy złotych!

Cel, który przyświecał w tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy brzmiał ,,Płuca po pandemii”. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup sprzętu do „diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”.

Kościańskie granie z WOŚP rozpoczęło się o godz. 10:00 i zostało zainaugurowane przez Klub Płetwonurków Triton Kościan. Natomiast do godz. 14:00 można było wziąć udział w licytacjach, spróbować grochówki czy kiełbaski z grilla. Ponadto istniała możliwość jazdy zabytkowym pojazdem strażackim, a OSP z Kokorzyna uczyło udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W samo południe Kościaniacy morsowali oraz bawili się podczas koncertu, który rozpoczęła Orkiestra Dęta Ton. Oprawę muzyczną wydarzeń na Rynku zapewniało GRAMY W MIEŚCIE.

Natomiast w Kościańskim Ośrodku Kultury finał rozpoczął się o godz. 11:00. Można było skorzystać ze strzelnicy ASG, a także obejrzeć wystawę replik broni przygotowaną przez Stowarzyszenie Strzeleckie i Historyczne im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Pojawiło się również policyjne stoisko profilaktyczne czy motocykle crossowe PRYFER TEAM. Podczas 32. finału WOŚP odbyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa drogowego, które były prowadzone przez strażaków z OSP Kościan.

Pan Grochówka zadbał o ciepły posiłek, a Kawiarnia Saskia serwowała gorące napoje. Nie zabrakło także zagrody dla zwierząt, spacerów z alpakami czy wielkoorkiestrowego białego misia.

W budynku działała Strefa ZHP Kościan im. hm. Floriana Marciniaka. W ofercie były wypieki harcerzy, chleb swojski ze smalcem i ogórkiem, gry i zabawy dla dzieci. Natomiast kościańska biblioteka uruchomiła punkt wymiany książek. XVI Bieg Wielkoorkiestrowy Sztafety Ateńskiej i marsz nordic walking rozpoczął się w południe.

Na sali widowiskowej o godz. 15:00 trwała część artystyczna wraz z licytacjami. Na scenie zagrali: Kapela Dudziarska SOKOŁY, Szkoła Tańca POEZJA, Mażoretki RYTMIX, Darek Lee Kazimierczak – pokaz nunchaku, CRC Salto Akrobatyka, Fundacja Uniesieni w Tańcu, Solistki wokalne z SP 3, KOK Street Beat, Zespół Taneczny PRYZMAT, GRUPA STEEL, DRET aka DREAMER, WIARA GODO RÓŻNIE, GABI & COMPANY, BLUES HAPPENS.

źródło: http://koscian.pl/Rekordowy_final_WOSP._Zebralismy_ponad_135_tys._zl_,19769.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *