Jak na kościańskim rynku przywitano Nowy Rok?

Na kościański rynek po kilkuletniej przerwie wróciło wspólne witanie Nowego Roku. Podczas wydarzenia rozdawano zimne ognie i bezalkoholowy szampan.

Wracając pamięcią było to pierwsze spotkanie z okazji Sylwestra od roku 2018, ponieważ wydarzenie nie odbywało się w kolejnych latach na centralnym placu z różnych powodów, m.in. remont ratusza czy zmiana nawierzchni rynku.

Również pierwszy raz nie odbył się pokaz fajerwerków w trosce o zwierzęta. Jednak w zamian rozdano pół tysiąca zimnych ogni, a o samej północy odpalono wyrzutnie iskier. Nie zabrakło także prawdziwych klasyków muzyki rozrywkowej. Przedtem złożono sobie nawzajem życzenia noworoczne. Burmistrz Piotr Ruszkiewicz w towarzystwie przewodniczącego rady Dawida Olejniczaka oraz wiceburmistrza Przemysława Korbika złożył życzenia mieszkańcom.

Spotkanie noworoczne potrwało do ok. godz. 00:30 kiedy wyciszono muzykę taneczną. O czystość poranka już 2024 roku zadbała ekipa sprzątająca, która pojawiła się tuż po zakończeniu spotkania na placu.

źródło: Urząd Miejski Kościana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *