Agata Sobczyk została nowym wojewodą. Michał Zieliński odwołany ze stanowiska

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu ogłosił, że nowym wojewodą wielkopolskim została Agata Sobczyk, zastępując dotychczasowego wojewodę Michała Zielińskiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2021 roku.

Agata Sobczyk, ekonomistka i absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, oficjalnie objęła stanowisko wojewody wielkopolskiego na mocy decyzji Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Decyzję tę podjęto na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. Informację tę można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kim jest Agata Sobczyk?

Absolwentka ekonomii, zdobywczyni dyplomu z zarządzania w City Institute w Sydney, Australia. Jej doświadczenie obejmuje pracę w międzynarodowym biznesie oraz dyplomację, co kształtuje jej podejście do polityki. Sobczyk jest także związana z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni, a w ostatnich wyborach parlamentarnych kandydowała do Sejmu z 10. miejsca listy KKW Trzecia Droga PSL-PL2050.

Mimo uzyskania trzeciego wyniku na liście, nie zdobyła mandatu, jednak zgromadziła ponad 6,1 tys. głosów wyborców w okręgu obejmującym Poznań i powiat poznański.

Na swojej stronie internetowej, jeszcze jako kandydatka do Sejmu, Agata Sobczyk podkreślała swoje doświadczenie zdobyte podczas pracy w różnych krajach Europy i na świecie. Jej przekonanie o ważności budowania mostów zamiast murów oraz umiejętność słuchania i poszukiwania kompromisów w polityce międzynarodowej są elementami, które chce przenieść na stanowisko wojewody wielkopolskiego.

Warto zaznaczyć, że Agata Sobczyk zastępuje na stanowisku wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2021 roku. Jej powołanie otwiera nowy rozdział w administracji regionalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *