16-latka potrącona na pasach! Uderzyła w dwa kolejne samochody. Jednym kierował śremianin

53-letni śremianin uczestnikiem wypadku, do którego doszło 14 listopada na terenie powiatu kościańskiego. Jemu nic się nie stało, ale ranna została 16-letnia dziewczyna, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Osobowy hyundai zmiótł z przejścia dla pieszych 16-letnią dziewczyną, której inne pojazdy ustąpiły pierwszeństwo. Dziewczyna pokonała połowę przejścia dla pieszych, gdy jadący samochód osobowy w nią uderzył.

Wypadek miał miejsce w Łuszkowie około godziny 6 rano. Uczestniczyły w nim trzy pojazdy oraz piesza. Jednym z tych aut kierował 53-letni mieszkaniec Śremu. Śremianin zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, za fordem, który ustępował pierwszeństwa pieszej czekającej na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Dziewczyna już pokonała połowę „zebry”, gdy z drugiego kierunku ruchu nadjechał hyundai, którym kierował 25-letni kierowca z Krzywinia. Auto potrąciło nastolatkę.

Jest szansa na poprawę bezpieczeństwa na krzyżówce Staszica-Grunwaldzka. Jest jednak jedno ALE…

Siła zderzenia rzuciła 16-latkę na stojącego przed przejściem dla pieszych forda oraz dalej na stojącą za nim ciężarówkę, którym kierował śremianin.

Do poszkodowanej natychmiast wezwana została pomoc. O zdarzeniu powiadomiono policję. Dziewczyna z obrażeniami ciała zabrana została do szpitala w Lesznie.

Kierującemu samochodem osobowym, który doprowadził do wypadku, policja zatrzymała już prawo jazdy.

BMW wjechało w rowerzystę w Śremie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *