„Bitwa o remizy” – kto w powiecie śremskim otrzyma pieniądze?

„Bitwa o remizy” to program profrekwencyjny, który przewiduje przyznanie 1 miliona złotych na termomodernizację remizy strażackiej gminie z największą frekwencją do 20 tysięcy mieszkańców w każdym powiecie.

W Polsce istnieje 2477 gmin, lecz tylko 314 z nich będzie mogło skorzystać z tej wyjątkowej oferty wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych.

Całkowita suma bezzwrotnej dotacji dla tych najbardziej zaangażowanych samorządów wynosi 314 milionów złotych.

W przypadku, gdy w gminie zwycięskiej w konkursie nie istnieje remiza strażacka, środki te będą mogły zostać przeznaczone na termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

W naszym powiecie taką gminą z najwyższą frekwencją wyborczą okazała się gmina Brodnica. Tam frekwencja wyniosła 71,73 proc. i była niższa tylko od frekwencji w gminie Śrem. Śrem jednak, z uwagi na liczebność przekraczającą 20 tys. mieszkańców, nie był brany pod uwagę w programie „Bitwa o remizy”.

Wybory do Sejmu i Senatu. PiS traci mandat w naszym okręgu wyborczym

Z ościennych powiatów na okrągły milion złotych mogą także liczyć gminy: Pępowo (pow. gostyński), Jaraczewo (pow. jarociński), Czempiń (pow. kościański), Suchy Las (pow. poznański) oraz Zaniemyśl (pow. średzki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *