Drużyna taekwondzistów UKS Sokół Kościan stanęła na podium!

W Bornem Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Grupa taekwondzistów UKS Sokół Kościan wróciła do miasta z sukcesem!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików miały miejsce w dniach 20 października i 21 października. Zawody realizowane są w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu. Udział w turnieju wzięło 10 taekwondzistów z klubu UKS Sokół Kościan.  

Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach. Jedna z nich była sprawnościowa, gdzie trzeba było się wykazać w układach formalnych lub w dwuboju technicznym. Natomiast druga konkurencja polegała na walce sportowej. Zawodnicy UKS Sokół Kościan wywalczyli aż dwanaście medali. Jednocześnie przyznawane były punkty oceniające poziom w taekwondo. Ilość zdobytych punktów wpływała na dotacje przyznawane na działalność klubu z Urzędu Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a także były podstawą do ubiegania się o miejsce w kadrze wojewódzkiej na przyszły rok. 

Grupa zdobyła w sumie 37 punktów i zajęła drużynowo drugą lokatę. 

Medaliści konkurencji walki sportowej:

  • 1 miejsce: Lena Szymkowiak, Oliwier Kupka, Olivia Gemzała
  • 2 miejsce: Jagoda Kozłowska, Borys Moder
  • 3 miejsce: Jędrzej Krupa, Nadia Frankiewicz

Medaliści konkurencji dwuboju technicznego:

  • 1 miejsce: Lena Szymkowiak, Lucjan Rzanny, Borys Moder
  • 3 miejsce: Jagoda Kozłowska, Wojciech Wójcik

Natomiast poza podium, ale ze zdobytymi punktami i doświadczeniem – Lidia Trefoń. Trenerzy Katarzyna Idziak i Krzysztof Frankiewicz przyznali, że duma ich rozpiera z sukcesu młodych adeptów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *