Każdy może pomóc Olkowi w jego walce o życie!

Olek ma tylko 10 lat, a jego dzieciństwo zostało odebrane przez nowotwór. Każdy może pomóc w jego walce o życie.

W maju Aleksander Mikołajczak miał swoją pierwszą komunię świętą. Był to dla niego i jego rodziców wyjątkowy czas. Nie spodziewano się najgorszego. A jednak już wtedy, w najważniejszy dzień dla 10-latka, Olek źle się czuł – zawroty głowy i nudności. Winę zrzucono na stres, ale prawda okazała się straszna. Zaniepokojony pediatra skierował chłopca na dalsze badania obrazowe.

Tomografia wykazała, że Olek ma dwa guzy mózgu. Ciśnienie w jego głowie zaczęło wzrastać, a sytuacja zaczęła się pogarszać. Trzeba było natychmiast przeprowadzić operację ratowania życia. Guz został częściowo usunięty, a mózg odbarczony. Podczas operacji zamontowano specjalny dren by odessać płyn mózgowo rdzeniowy zanim pojawi się zastawka. 

Guz został usunięty częściowo więc rodzice są przyszykowani na to, że wraz z synem znowu będą musieli się z nim mierzyć. Po operacji 10-latek ma niedowład całego ciała i utracił mowę. Rodzina przeniosła się do kliniki Budzik w Warszawie, ale opieka, której wymaga Olek jest bardzo trudna i droga. Potrzebna jest nieustanna rehabilitacja, ale też trzeba przyszykować się dzień, w którym znów Olek stanie do walki z nowotworem.

Rodzina bardzo prosi o wsparcie. Dla Olka liczy się każda złotówka.

Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/aleksander-mikolajczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *