Do Kościańskiego Ośrodka Kultury zawitała istnie gotycka atmosfera

Gotycka atmosfera, mrok i Frankenstein! Na spotkaniu literackim w Kościańskim Ośrodku Kultury dużo mówiło się o Mary Shelley i jej kultowej powieści z XIX wieku.

Sala w Kościańskim Ośrodku Kultury została specjalnie udekorowana na spotkanie literackie, które tym razem odbyło się w wersji halloweenowej. Scenografią zajęła się Anna Miler. Ponadto uczestnicy dostali pamiątkowe karty ATC. Czwartek (26 października) z pewnością był udanym dniem dla uczestników wydarzenia, którzy przenieśli się do czasów Mary Shelley. Nie zabrakło również współczesnych akcentów. 

Frankenstein – postać, o której każdy słyszał wciąż intryguje i fascynuje. Mary Shelley podczas swojego pobytu w Genewie 1816 roku zbierała się wraz z przyjaciółmi przy ciepłym kominku, gdzie czytali niemieckie, mroczne baśnie. Tak im się spodobały, że postanowili napisać równie straszną książkę. 

Podczas rozmowy wywiązały się ciekawe dyskusje i przemyślenia. Spotkanie urozmaiciły fragmenty filmowe i książkowe oraz wiele ciekawostek. Uczestnicy poznali różne twarze Frankensteina – zaczynając od oryginału kończąc po tym współczesnym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *