Oficjalne podsumowanie inwestycji w  kościańskim Ośrodku Rehabilitacyjnym

Podczas sesji, która odbyła się w piątek (20 Października) Rada Społeczna Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie dokonała podsumowania inwestycji. Zakończono prace związane z przebudową budynku.

Inwestycja została zrealizowana w ramach czwartego etapu rozbudowy i przebudowy Ośrodka, a jej wykonaniem zajęła się lokalna firma MAT-BUD Łukasz Matyja. Przedsięwzięcie obejmowało: prace ogólnobudowlane, elektryczne, instalacyjne oraz dostawę i montaż urządzeń grzewczych i przepływowych. 

Budowa nowej kotłowni wraz z instalacjami pompy cieplnej w Ośrodku Rehabilitacyjnym pochłonęła niemal milion złotych. Całe przedsięwzięcie stało się możliwe do zrealizowania dzięki wsparciu finansowemu miasta, które udzieliło dotacji w wysokości 877 tys. złotych, a pozostałą część środków dołożył Ośrodek. Ponadto przekazane środki przez samorząd zostały uzyskane z różnych konkursów m.in. ,,Najbardziej odporna gmina’’ czy ,,Rosnąca odporność’’, które promowały szczepienia.

Podczas spotkania dyrektor SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie, Agata Michalkiewicz  podziękowała za dotację i okazane wsparcie. Natomiast burmistrz Piotr Ruszkiewicz podkreślił ogromny wkład mieszkańców Kościana, którzy tak chętnie się szczepili podczas trwania konkursów. Ponadto jak się okazało ze środków dołożono się również do zakupu wozu bojowego dla OSP, samochodu dla Straży Miejskiej oraz stworzono kolejne stanowisko w oddziale intensywnej terapii w szpitalu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *