Tak świętowano Dzień Edukacji Narodowej w Kościanie

W piątek (13 października) odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie. 

Dzień Edukacji Narodowej zapisany jest w kalendarzu na 14 października, ale placówki edukacyjne w Kościanie świętowały już w piątek (13 października). Była to doskonała okazja do złożenia podziękowań za trud włożony w edukację. Wręczono nagrody i róże, a całą uroczystość wzbogaciły występy artystyczne uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie.

Z okazji tego święta burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dawidem Olejniczakiem złożyli życzenia i pogratulowali wszystkim pracownikom oświaty.

Wykonujecie Państwo zawód, który kształtuje nie tylko umysły, ale i serca przyszłych pokoleń. Jestem głęboko przekonany, że rola nauczyciela to jedno z najważniejszych posłannictw w społeczeństwie. Nauczyciele inspirują, kształtują wartości, i otwierają drzwi do wiedzy i mądrości. 

– mówił Piotr Ruszkiewicz.

Nagrodą Specjalną Burmistrza Miasta Kościana wyróżnieni zostali:

  • z Samorządowego Przedszkola nr 1: Dyrektor Izabela Hoffmann oraz nauczycielka Lidia Nowakowska
  • z Samorządowego Przedszkola nr 2 : Dyrektor Beata Zielonka oraz nauczycielka Teresa Szymanowska
  • z Samorządowego Przedszkola nr 3: Dyrektor Joanna Frąckowiak oraz nauczycielka Karolina Mikołajczyk 
  • z Samorządowego Przedszkola nr 4: Dyrektor Danuta Skrzypczak oraz nauczycielka Joanna Dobraś
  • ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich: Dyrektor Małgorzata Ratajczak oraz nauczycielki –  Ewa Maciejewska oraz Honorata Fryder – Michalczyk
  • ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Kościanie: Dyrektor Beata Szczepaniak oraz nauczycielki – Barbara Kacprzak oraz Joanna Flieger;
  • ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie: Dyrektor Izabela Korzeniowska oraz nauczycielki – Anna Mrozińska oraz Natalia Tomczak
  • ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie: Dyrektor Zbigniew Majchrzak oraz nauczycielki – Katarzyna Taciak oraz Małgorzata Drozda
  • z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie: Dyrektor Małgorzata Andersz oraz nauczycielki – Joanna Głowacka – Wieczorek oraz Elżbieta Książyk.

Natomiast za sukcesy w pracy pedagogicznej:

– Złoty Medal za Długoletnią  Służbę – Iwona Orlik (nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie)

– Medale Komisji Edukacji Narodowej – Romana Sworacka (nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie) oraz Janusz Grupiński (nauczyciel z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *