Akcja charytatywna w postaci paczek świątecznych

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego po raz kolejny zorganizowała akcję charytatywną. Przyświeca jej hasło ,,Młodsze pokolenie starszemu pokoleniu z szacunkiem i wdzięcznością”.

To nie jedyna akcja zorganizowana przez kościańską szkołę. Odbyła się także akcja na rzecz Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

W ramach akcji przekazano dary 16 seniorom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Były to m.in. pralka, tapczan, artykuły medyczne, kołdry, pościele, ręczniki, mały sprzęt AGD, koce, środki czystości, pieluchy czy paczki z żywnością. Upominki, prezenty, zabawki i odzież dla potrzebujących przekazali liczni sponsorzy.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla Matki z Dzieckiem otrzymał 10 paczek m.in. ze słodyczami, żywnością, zabawkami, środkami czystości i odzieżą. Przygotowano także 19 paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów „Czwórki”.

Nasza akcja zakończyła się sukcesem dzięki sponsorom, nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc osobom starszym, dzieciom i osobom potrzebującym, przekazując liczne dary, upominki i słodycze. W imieniu własnym oraz tych, których obdarowaliśmy, dziękujemy wszystkim sponsorom za wieloletnią pomoc w organizowaniu świątecznej pomocy 

– powiedział Zbigniew Majchrzak, dyrektor SP 4 w Kościanie.

źródło: Urząd Miejski Kościana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *