10 mln złotych na przebudowę kościańskich ulic

Zakończono ocenę wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Kościan otrzyma 10 milionów złotych na przebudowę ulic, a także na zagospodarowanie terenu przy ul. Okrężnej.

W trakcie naboru przyjmowano wnioski na projekty o różnej wartości: do 2 milionów złotych, 8 milionów złotych i 30 milionów złotych. Jednakże, środki zostały przyznane obligatoryjnie gminom na projekty o wartości do 2 milionów złotych. Pozostałe środki mogły zostać przyznane, ale nie musiały. Miasto Kościan otrzymało dotacje na realizację dwóch zadań.

W ramach pierwszego projektu miasto zamierza przebudować ulice: Wodną, Garbarską i Masztalerza.

– mówił burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Dotacja ma służyć finansowaniu kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji, przebudową nawierzchni, wymianą sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej, renowacją kanalizacji sanitarnej oraz oznakowaniem pionowym i poziomym.

Wnioskując o środki na zadania o wartości do 8 milionów złotych, miasto złożyło wniosek obejmujący przebudowę ulic: Modrzewiowej, Kochanowskiego, Iwaszkiewicza, Słowackiego, Prusa, Jodłowej, Kraszewskiego, Bojanowskiego, Bednarkiewicza, Igłowicza oraz na zagospodarowanie placu przy ul. Okrężnej wraz z budową kanalizacji deszczowej i nawierzchni ul. Okrężnej.

Oprócz przebudowy ulic zagospodarowany zostanie plac o powierzchni sześciu tysięcy metrów, o przejęcie którego miasto starało się od dwunastu lat. W tym roku, korzystając z pomocy pana posła Jana Dziedziczaka udało mi się przekonać pana wojewodę do przekazania działki samorządowi Kościana. Dzięki pozyskanej dotacji sześćdziesiąt arów nieużytków będziemy mogli zamienić w tętniący życiem teren parkowo-rekreacyjny, który będzie służył mieszkańcom nowego osiedla

– dodał Piotr Ruszkiewicz.

Przetargi na projekty inwestycyjne muszą zostać rozpisane w terminie 9 miesięcy od przekazania miastu promesy przyznania środków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *