Kolęda jest kobietą. Już wkrótce będzie można wylicytować płytę kościańskiej basistki

Projekt muzyczny „Kolęda jest kobietą”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kościana, został wydany na płycie. Na niektórych egzemplarzach umieszczono logo miasta, aby podkreślić lokalny charakter inicjatywy.

Joanna Dudkowska, basistka z Kościana, podziękowała burmistrzowi Piotrowi Ruszkiewiczowi za okazane wsparcie finansowe twórcom projektu i przekazała kilka egzemplarzy płyty „Kolęda jest kobietą” z nadrukowanym logo Kościana.

Płyta dystrybuowana przez Warner Music Poland zawiera oryginalne jazz-folkowe interpretacje kolęd i pastorałek, które zostały zagrane przez cztery artystki:

  • Joanna Dudkowska (wydawca płyty) – gitara basowa
  • Kasia Pakowska – głos, harmonium indyjskie, bęben obręczowy, fretless, głos
  • Aleksandra Awtuszewska – wiolonczela, głos
  • Małgorzata Marciniak – instrumenty perkusyjne, głos

Album znajduje się na rynku od niespełna dwóch tygodni, a już jest prezentowany jako płyta tygodnia w wielu rozgłośniach radiowych. Płyta dostępna jest w sklepach muzycznych oraz w serwisach streamingowych. Ponadto będzie można ją wylicytować podczas 32. finału WOŚP.

Kibicowałem temu projektowi i cieszę się, że został nagrany i wydany na płycie. Dziękuję pani Joannie za egzemplarz, na okładce którego widnieje logo naszego miasta. Już za kilka dni, ten compact cieszyć będzie kogoś innego, ponieważ przekazuję płytę kościańskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie ją można kupić w niedzielę, podczas zabawy w licytacje w Kościańskim Ośrodku Kultury 

– mówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

źródło: http://koscian.pl/Do_wylicytowania_plyta_wybitnej_koscianskiej_basistki_,19759.html

X537 P8880496.jpg.jpg.pagespeed.ic .lepzbewkmk
fot. Urząd Miejski Kościana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *