Kontrola stanu kanałów w granicach Kościana

Podjęto decyzję o ułożeniu worków z piaskiem przy moście na Skwerze Krimpen.

Poziom wody przekraczał stan alarmowy od kilku dni w kościańskim Kanale Obry. We wtorek (9 stycznia) odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego trwania omówiono problem. Przedstawiciele Wód Polskich omówili przyczyny wysokiego stanu wód, a także podali środki zaradcze jakie można podjąć aby nie dopuścić do powodzi.

Jeśli nie dojdzie do nagłych zmian w pogodzie nie grozi nam przelanie wałów. Przypomnę, że po powodzi z roku 2010, pogłębiono koryta kanałów w mieście i w kilku miejscach podniesiono wały. Wraz ze służbami miejskimi, policją, strażakami i kierownikiem Nadzoru Wodnego w Kościanie przeprowadziliśmy dziś wizję lokalną Kościańskiego Kanału Obry od Łazienek do Skweru Krimpen oraz Kanału Ulgi. Jedynie w pobliżu mostu na dawnej drodze krajowej doszło do niewielkiego zalania ścieżki. Zgodnie z zaleceniami specjalistów wydałem dyspozycję ułożenia w tym miejscu worków z piaskiem

– poinformował burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Ponadto miał zostać również zabezpieczony workami z piaskiem punkt pomiędzy ul. Marcinkowskiego, a Skwerem Krimpen. Ujawniono w tym miejscu niewielki ubytek ziemi w wale przeciwpowodziowym.

Wody Polskie ponawiają apel o ograniczenie do minimum poruszania się po wałach przeciwpowodziowych.

źródło: Urząd Miejski Kościana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *