Pożegnanie Komendantów Powiatowych PSP w Kościanie

W piątek (29 grudnia) odbyło się spotkanie komendantów przechodzących na emeryturę z burmistrzem Kościana. Jak przebiegło pożegnanie?

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Szymon Klemenski, oraz jego zastępca st. kpt. Damian Gorwa wraz z początkiem stycznia 2024 roku przechodzą na emeryturę. W piątek (29 grudnia) odbyło się pożegnanie., podczas którego strażacy podziękowali za lata wzorcowej współpracy miasta i straży pożarnej. Natomiast burmistrz Piotr Ruszkiewicz podziękował za wkład, jaki wnieśli w rozwój i funkcjonowanie Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Przez lata, które mieliśmy możliwość współpracować, obserwowałem panów zaangażowanie, profesjonalizm oraz poświęcenie na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa naszej społeczności, za które dziękuję. Życzę panom, aby nowy etap życia, który rozpoczynacie, był równie udany i pełen sukcesów, jak ten, który właśnie dobiega końca

– powiedział podczas pożegnania burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

St. kpt. Szymon Klemenski służył w Kościanie od roku 2004. Systematycznie poszerzał swoją wiedzę i umiejętności ratownicze co zostało docenione poprzez kolejne stanowiska. Natomiast w roku 2017 kierował Jednostką Ratowniczo–Gaśniczą w Kościanie, a w roku 2021 zajął stanowisko Komendanta Powiatowego PSP.

St. kpt. Damian Gorwa został Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie w roku 2020. Poprzednio pełnił służbę w Miliczu, Wschowie, Lesznie i Rawiczu.

źródło: http://koscian.pl/Pozegnanie_Komendantow_Powiatowych_PSP,19717.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *