Było świątecznie i charytatywnie. Jarmark Bożonarodzeniowy na kościańskim rynku

Radość, święta i czas pomocy. Przez kościański rynek przewinęło się tysiące mieszkańców.

Jarmark Bożonarodzeniowy wrócił do Kościana po kilkuletniej przerwie i to z przytupem. Wydarzenie odbyło się w dniach 15 – 17 grudnia na kościańskim rynku. Prócz magii świąt kwestowano na cel charytatywny oraz rejestrowano potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Podczas trwania kościańskiego jarmarku działały stoiska handlowe i gastronomiczne, prowadzono animacje dla dzieci, ale największą popularnością cieszyły się bezpłatne przejazdy karuzelą i bezpłatna wata cukrowa.

Ponadto nastrój wzmocniły codzienne recitale na schodach ratusza. Wystąpili: kapela dudziarska SOKOŁY, zespół Wiara Godo Różnie, uczniowie Szkoły Emisji Głosu PoGłos – Emilii Ziegler i Studia Muzyki Rozrywkowej CO ZA MUZA Joanny Dudkowskiej.

Podczas trwania wydarzenia kwestowano na leczenie czteroletniego Wiktora Ratajczaka z Kościana. Chłopiec od dwóch lat zmaga się z nowotworem. Udało się uzbierać blisko 9 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży kubków prowadzonej przez firmę MAXIM Ceramics, puszek wolontariuszy, puszki ustawionej na stoisku Pierogarni oraz z rozdawanej w zamian za datki, zakupionej i grillowanej przez burmistrza Kościana kiełbasy.

Natomiast na drugi dzień jarmarku poszukiwano genetycznego bliźniaka dla Dagmary Ceglarek. 90 osób zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

źródło: Urząd Miejski Kościana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *