Kolejna kościańska inwestycja w oświetlenie uliczne

Aż 846 ulicznych lamp sodowych zostanie wymienione na energooszczędne oświetlenie ledowe. Samorząd Kościana na inwestycję pozyskał blisko 1,3 mln zł.

Samorząd Kościana pozyskał blisko 1,3 mln zł na na wymianę starych, nieenergooszczędnych opraw sodowych na nowoczesne oświetlenie ledowe. Zostanie zamontowanych aż 846 nowych opraw.

Kończymy realizację wartego ponad 1,3 miliona złotych projektu obejmującego postawienie 140 nowych lamp na 15 ulicach i jednocześnie rozpoczynamy przygotowania do wymiany aż 846 opraw sodowych w istniejących lampach na oprawy ledowe. To zadanie kosztować będzie 1,6 miliona złotych, z czego aż 80 procent pokryjemy z uzyskanej dotacji z programu Polski Ład

– mówi o inwestycji burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Realizacja wymiany nowych opraw została zaplanowana na przyszły rok. Jednakże obecnie dobiega końca inna inwestycja dot. montażu nowych 140 lamp (m.in. przy przejściach dla pieszych, na ulicach Północnej, Śmigielskiej i Wyzwolenia oraz przy Szkole Podstawowej nr 4).

Kościan z nowym oświetleniem ulic – naszkoscian.pl

Na początku kadencji, za 1,3 mln zł wymieniliśmy oprawy sodowe na ledowe w 529 lampach ulicznych. W tym roku zbudowaliśmy 140 nowych lamp, a w przyszłym roku wymienimy 846 istniejących opraw na ledowe. Wszystkie te inwestycje, nie tylko podnoszą efektywność energetyczną, ale poprawiają także bezpieczeństwo i komfort poruszania się po zmroku

– dodał burmistrz.

Inwestycje dot. oświetlenia ulicznego mają za cel obniżenie zużycia energii elektrycznej, a także efektywniejsze oświetlenie miejsc publicznych i zmniejszenie kosztów konserwacji urządzeń.

źródło: http://koscian.pl/Kolejna_duza_inwestycja_w_oswietlenie_uliczne,19670.html

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *