Kościan sprzed wieku – XII edycja gry miejskiej ,,Kryptonim wolność’’

Kościan po raz kolejny zamienił się w miasto powstańców. W sobotę (7 października) odbyła się gra miejska ,,Kryptonim wolność’’, która nawiązuje do akcji ,,Wolność’’ z 1918 roku.

Wydarzenie nawiązuje do akcji przeprowadzonej przez Kościańską Rezerwę Skautową, która w nocy z 29 na 30 grudnia 1918 roku wyzwoliła miasto bez jednego wystrzału. Całe przedsięwzięcie oparto o bieg z łamigłówkami, które mają historyczną fabułę. Jednocześnie chodzi również o upamiętnienie historii Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919.

Kościan stał się rozgrywką między uczestnikami dwunastej edycji gry miejskiej ,,Kryptonim wolność’’. Mieszkańcy podczas zabawy wykonywali różne zadania, które dla nich przygotowano. Mieli okazję wcielić się w rolę powstańców, sanitariuszy czy skautów. 

Dużą przewagę mieli uczestnicy, którzy doskonale znali teren gry. Podczas tego wydarzenia potrzeba było logicznego myślenia, skupienia i uwagi, a przede wszystkim dobrej współpracy w zespole. 

Grę poprowadzili rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia im. ,,Kościańskiej Rezerwy Skautowej’’, grupy Artyleria z Poznania oraz innych grup rekonstrukcyjnych. Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobiły repliki karabinów maszynowych, armaty czy samochody pancerne. Każdy bardzo mocno zaangażował się w to przedsięwzięcie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *