Świąteczny Koncert Charytatywny w Kościanie

W środę (20 grudnia) odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny – Gramy dla Marceli i Marysi. Wydarzenie zostało zaplanowane na sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury o godz. 18:00.

W programie: kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne. Cegiełka – 10 złoty. Bilet wstępu na koncert – cegiełka – do nabycia w sekretariacie Kościańskiego Ośrodka Kultury. Można nabyć większą ilość cegiełek, powiększając tym samym kwotę pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację.

Marcela – dziewczynka, która urodziła się z bardzo rzadkim i ciężkim zespołem genetycznym Wolfa-Hirschhorna (WHS), który wiąże się z wielopłaszczyznowym opóźnieniem rozwoju. Nie jest w stanie utrzymać głowy przez dłuższy czas ze względu na osłabienie mięśni. Potrzebna jest nieustanna, intensywna i wielokierunkowa rehabilitacja, aby Marcelka miała szansę na dalszy rozwój.

Marysia – jest po wylewie dokomorowym III i IV stopnia, po zapaleniu opon mózgowo- rdzeniowych. Ma wodogłowie i założoną zastawkę komorowo-otrzewnowa. Zdiagnozowano u niej także dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę. Marysia wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

Można również pomóc dziewczynkom poprzez wpłatę na potrzeby związane z leczeniem, na konto Stowarzyszenia ,,Dać Pomoc” z dopiskiem – ,,Dla Marceli i Marysi”.

źródło: Kościański Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *